Odhalení nového indorového volejbalového míče MIKASA

Dne 16. listopadu 2018 na světovém kongresu FIVB v Cancunu – Mexiku byl představen nový exkluzivní oficiální míč FIVB a Olympijských her pro šestkový volejbal. Nese název V200W a bude debutovat na Světovém poháru FIVB v roce 2019 kde nahradí současnou MVA200, která byla poprvé použita na Olympijských hrách v Pekingu v roce 2008.

 

MIKASA tento míč vyvíjela skoro dva roky a poslední půl rok před odhalením ho nechala testovat předními světovými kluby a hráči. Model V200W má dokonale vyvážený aerodynamický design o 18 panelech, který zlepšuje letové vlastnosti a dává hráčům větší kontrolu nad míčem. Převaha žluté barvy zlepšuje viditelnost jak pro hráče, tak pro diváky. Na konci představení novinky přišla ještě jedna důležitá zpráva. MIKASA a FIVB prodloužili partnerství až do roku 2024, tak že tento míč uvidíme minimálně na dvou Olympijských hrách.

 

Markéta s Bárou dobyly Vídeň

Poslední Major v této sezóně přinesl zlato pro ČR. Po prvním prohraném setu proti Brazilkám (Fernanda/Barbara), se naše hráčky zakously a na kurtu byl vidět úplně jiný team. Neuvěřitelné, jak rychle holky dokázaly hodit za hlavu porážku z prvního setu a druhý si nenechaly ujít. Tie-break pro naše duo nezačal nejlépe a ze začátku to vypadalo, že už je rozhodnuto, ale holky ukázaly opět něco nevýdaného, tie-brak otočily a nakonec vyhrály 15:12. Jsou to první Češky v historii, které vyhrály 5* Major. Holky děkujem!

FIVB WT 4* v Ostravě – Zlato pro ČR

4 hvězda v Ostravě přinesla ZLATO pro ČR díky Báře Hermannové a Maki Slukové. Velká gratulace patří také Davidu Schweinerovi s Ondrou Perušičem za krásné čtvrté místo a především všem fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru a všem organizátorům bez kterých by něco takového vůbec nebylo. Místo konání v Ostravě – Vítkovicích, bralo dech všem zúčastněným od hráčů až po diváky, protože hrát mezi „železem“ na FIVB WT, to tu ještě nebylo.
Tímto bude žít beach volejbal v České republice ještě hodně dlouho. Už teď se těšíme na příští ročník.

FIVB WORLD TOUR 4 STAR v Ostravě!

S radostí oznamujeme, že ve dne 20 – 24. června se bude konat v Ostravě jeden z nejprestižnějších světových turnajů v plážovém volejbalu pod taktovkou FIVB. Místo konání: Ruská 2993, Ostrava – Vítkovice. Přijeďte podpořit naše reprezentantky a reprezentanty. MIKASA team bude na místě. Podrobné informace naleznete na stránkách Ostravabeachopen nebo FIVB.

Pětidenní akce se bude konat na čtyřech kurtech, které vyrostou přímo v areálu Dolních Vítkovic – objektu zapsaném v seznamu Evropského kulturního dědictví, místě, kde se každoročně konají velké kulturní i sportovní akce.

Kontrast letního sportu a chladného industriálního prostředí je světovým unikátem již nyní vzbuzující zájem. Turnaje se zúčastní ti nejlepší světoví hráči v 32 mužských a 32 ženských týmech.

Kromě předních světových hvězd startují na turnaji i české ženské páry Hermanová/Sluková, Kolocová/Kvapilová a mezi muži se představí hráči Dumek/Berčík, Mysliveček/Pihera, Weiss/Tichý, Gala/Kufa, Perušič/Schweiner.

Patentová technologie šití TwinSTLock™

Špičkové šité míče drží pohromadě technologie šití ”TwinSTLock”(strojní šev je kombinován s vázaným švem) patentovaná značkou MIKASA.  Výsledkem je téměř nulová šance uvolnění švů. Tato technologie také umožňuje používat výrazně tenčí nit pro dokonalejší spoje – při kontaktu s míčem hráč přechody panelů nevnímá a nepociťuje.